Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/580.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Wiązanki na grób na lato i wiosnę 2018

Kompozycje z żywych kwiatów na lato i wiosnę

Wiązanki na groby mogą być wykonywane zarówno ze sztucznych, jak i z żywych kwiatów. I chociaż stroiki ze sztucznych roślin odznaczają się o wiele większą trwałością, to jednak żywe bukiety kojarzą nam się z powiewem świeżości i estetyki. Kompozycje z żywych kwiatów na grobach najlepiej sprawdzą się wiosną i latem.

Przy tworzeniu kolorowych bukietów można wykorzystać bardzo wiele różnych roślin. Można ją kupić w pobliskiej kwiaciarni bądź zerwać z przydomowego ogrodu. Na grobie bliskiej osoby można postawić także roślinę doniczkową, najlepiej taką, która nie będzie miała zbyt wygórowanych wymagań.

Najbardziej typowymi i zarazem najczęściej wykorzystywanymi kwiatami do ozdabiania grobów żywe chryzantemy, z których można tworzyć naprawdę piękne kompozycje. I chociaż rośliny te kojarzą nam się z jesienią, to na grobie ładnie będą wyglądać także wiosną i latem.

Chryzantemy w kwiaciarniach są dostępne w wielu odmianach, które różnią się od siebie kolorem czy kształtem. Można postawić na pojedynczy, okazały kwiat bądź stworzyć kompozycję z kilku mniejszych chryzantem. Kompozycja z chryzantem na grób powinna być prosta i w miarę możliwości dobrze przemyślana. Można wybrać kwiaty w nasyconych, żywych barwach bądź kupić rośliny w stonowanej kolorystyce.

Wiosenną kompozycję na grób można też wyczarować z tulipanów, irysów bądź żonkili. Do takich roślin można też z powodzeniem dodawać zielone gałązki iglaków, które sprawią, że bukiety nabiorą gęstości i tym samym będą prezentować się jeszcze piękniej. W zestawieniu z wiosennymi kwiatami znakomicie wyglądają też zboża oraz różnego rodzaju trawy.

Wiosna to także czas hiacyntów, które również mogą zaistnieć na grobie zmarłej osoby. Mogą one pojawić się nie tylko jako element kwiatowego bukietu. Ciekawie będą też prezentować się jako roślina doniczkowa. Hiacynty są dostępne w kwiaciarniach w rozmaitych kolorach. Współczesna florystyka wykorzystuje hiacynty zarówno do tworzenia tradycyjnych, jak i nieco bardziej nowoczesnych kompozycji.

Kompozycje z żywych kwiatów na lato i wiosnę można tworzyć praktycznie z dowolnego rodzaju kwiatów. Można w tym celu wybierać na przykład ulubione rośliny zmarłej osoby. By przedłużyć trwałość takiego bukietu warto do wazonu wsypać odrobinę cukru. Pamiętajmy także, że wazon powinien być w miarę możliwości jak najbardziej stabilny, aby nie przewrócił się przy mocniejszym podmuchu wiatru.