Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/580.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Propozycje wieńców na 1 listopada 2018

Przykładowe wianki na Wszystkich Świętych i Zaduszki

Dzień Wszystkich Świętych to ważna rzymskokatolicka uroczystość, która obchodzona jest 1 listopada ku czci pamięci wszystkich zmarłych osób. To właśnie wtedy odwiedzamy groby naszych najbliższych, wcześniej przystrajając je wiązankami ze sztucznych kwiatów. Po Wszystkich Świętych obchodzony jest Dzień Zaduszny i w tym dniu również przywoływana jest pamięć o zmarłych.

Już na kilka dni przed uroczystością Wszystkich Świętych wiele osób zastanawia się nad tym, jak przystroić grób bliskiej osoby. Jak się okazuje, najczęściej do dekoracji nagrobków wykorzystujemy wiązanki z kwiatów oraz znicze. Ozdobne kompozycje można nabywać w kwiaciarniach bądź wykonywać samodzielnie.

Dość popularne są żółte i złote wianki na Wszystkich Świętych. Takie stroiki wykonywane są najczęściej ze sztucznych kwiatów, ponieważ odznaczają się one znacznie dłuższą trwałością. Do kwiatów dodatkowo mogą być wplatane zielone gałązki iglaków, zbóż oraz różnego rodzaju traw.

Stroiki i wiązanki ze sztucznych kwiatów  są także znacznie bardziej praktyczne. Takim dekoracjom nie straszny będzie deszcz czy mróz, nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na ich zakup. Standardowe wianki na 1listopada są tworzone z chryzantem w kolorze żółtym oraz brązowym.

Z roku na rok pojawiają się także coraz bardziej oryginalne wianki, które zazwyczaj spotykają się z dość dużym zainteresowaniem osób odwiedzających groby najbliższych osób. W kwiaciarniach można dostrzec na przykład ciekawe wianki ze storczyków z dodatkiem bambusa czy różnego rodzaju kompozycje z elementami szyszek oraz jarzębiny.

Ceny wiązanek na Wszystkich Świętych zazwyczaj kształtują się w granicach od dziesięciu do nawet stu pięćdziesięciu złotych. Najczęściej jest spotykana kolorystyka wieńców nawiązująca do barw jesieni, a więc są to barwy złote, żółte, brązowe oraz czerwone. Obok tradycyjnych wieńców można też nabyć kwiaty cięte. Obok chryzantem w doniczkach na grobach mogą pojawiać się też inne rodzaje kwiatów.

Coraz większą popularnością cieszą się także wiązanki i stroiki w kolorach fioletowych, które jeszcze do niedawna nie były aż tak rozpowszechnione. Obecnie natomiast w takich odcieniach sprzedawane są zarówno kompozycje tworzone z żywych, jak i ze sztucznych kwiatów. Ich ceny mogą być nieco wyższe. W takim kolorze można też nabyć chryzantemy. To właśnie te kwiaty dla wielu osób wciąż są roślinami nierozerwalnie kojarzącymi się z dniem Wszystkich Świętych.