Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/580.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Własnoręcznie wykonany stroik z kwiatów 2018

Stroiki ze sztucznych kwiatów – zrób to sam

Wszyscy doskonale wiemy, że wiązanki z żywych kwiatów nie zawsze są w stanie zachować piękny i świeży wygląd przez długi czas. Nic więc dziwnego, że coraz większa liczba osób decyduje się na udekorowanie grobu zmarłej osoby przy pomocy stroików ze sztucznych kwiatów. Takie ozdoby można wykonać zupełnie samodzielnie, więc nie musimy na nie wydawać dużych sum pieniędzy.

Chociaż żywe kwiaty kojarzą nam się ze świeżością i energią, to jednak żywe rośliny na grobach najlepiej sprawdzają się późną wiosną oraz latem. Natomiast w pozostałych okresach o wiele lepiej będą prezentować się oryginalne kompozycje ze sztucznych kwiatów, bowiem na ogół są one w stanie przetrwać nawet najbardziej niekorzystne warunki atmosferyczne.

Na dzień Wszystkich Świętych możemy zdecydować się na wykonanie stroika ze sztucznych chryzantem. Kwiaty te najbardziej popularne są właśnie jesienią i to wtedy najczęściej pojawiają się na grobach zmarłych osób. Sztuczne pojedyncze kwiaty w tym okresie można dostać nawet w zwykłych hipermarketach, więc wystarczy się dobrze rozejrzeć.

W sklepach z artykułami florystycznymi znajdziemy także wiele innych sztucznych kwiatów, które również można wykorzystywać do tworzenia nagrobnych stroików niezależnie od pory roku. Do takich kompozycji można też dodawać różne dekoracyjne elementy. Pamiętajmy jednak, by nie przesadzić ze zbyt dużą ich ilością, gdyż w ten sposób możemy uzyskać efekt zupełnie odwrotny do zamierzonego. Stroiki starajmy się utrzymywać w jednej tonacji.

Do tworzenia stroików ze sztucznych kwiatów można wykorzystywać właściwie dowolne rośliny oraz elementy. Ciekawym pomysłem może być wykonanie dekoracyjnego wazonu z kwiatami, który na grobie może stać nawet przez całą zimę. Wystarczy kupić odpowiedni wazon (może być też plastikowa misa) oraz różnokolorowe sztuczne kwiaty. Potrzebny będzie też piasek oraz drut.

Do wazonu lub misy należy wsypać piasek, a następnie powbijać w nie sztuczne kwiaty. By bukiet był efektowny warto zadbać o to, by był w miarę możliwości gęsty. Sztuczne kwiaty można łączyć chociażby z iglastymi gałązkami (można je powbijać między sztuczne rośliny).

Po wykonaniu wazonu ze sztucznymi kwiatami pamiętaj także o jego odpowiednim zamontowaniu na grobie zmarłej osoby. Najlepiej jest zacementować całą kompozycję, gdyż w ten sposób donica czy wazon zyska ciężkości. Kwiaty nie będą się przesuwać, a całość nabierze stabilności.