Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/580.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Dekoracyjne świece na groby 2018

Świece w kształcie serca, aniołka, książki

Świece oraz znicze pojawiają się na grobach naszych bliskich nie tylko w dzień Wszystkich Świętych. Można je stawiać na nagrobnych płytach także w okresie świąt, zwłaszcza, że właściwie dobrane będą stanowić znakomite uzupełnienie wielkanocnych czy bożonarodzeniowych stroików.

Świece mają nieco starszą historię niż znicze, bowiem prawdopodobnie znane były już w okresie starożytności. Początkowo najbardziej znane były świece łojowe, dopiero wraz z upływem czasu zaczęły pojawiać się świece stearynowe oraz parafinowe.

Obecnie świece pełnią nie tylko walory estetyczne. Mają one bardzo ważną symbolikę, nad którą najczęściej zastanawiamy się w dzień Wszystkich Świętych. W religii chrześcijańskiej świece oznaczają światło, a to z kolei oznacza Jezusa Chrystusa. To właśnie dlatego na grobach zmarłych osób zapalamy różnego rodzaju świece oraz znicze.

Obecnie w sprzedaży można znaleźć świece w rozmaitych kształtach. Na grobach naszych bliskich i kochanych osób mogą pojawić się na przykład świece w kształcie serca lub aniołka. Są one bardzo oryginalne, a co więcej, mogą stanowić świetne dopełnienie stroików wykonywanych na bazie sztucznych bądź żywych kwiatów.

Producenci oferują nam także świece w kształcie książek, które również na grobach prezentują się bardzo ciekawie. Mogą one pojawić się na nagrobnej płycie zarówno w okresie Wszystkich Świętych, jak i na przykład w czasie świąt Wielkanocnych lub Bożego Narodzenia.

Obok świec produkowanych z myślą o dniu Wszystkich Świętych należy zwrócić też uwagę na nagrobne świece okolicznościowe, które także mogą przyjmować różne kształty. W przypadku świąt Wielkanocnych w sprzedaży na przycmentarnych stoiskach zajdziemy świece w kształcie baranków, zajączków oraz zdobionych jajek. Przed świętami Bożego Narodzenia ze sklepów znikają natomiast świece w bombek oraz zdobionych kul.

Troską o groby najbliższych osób i zapalaniem świec możemy wyrazić swoją pamięć o zmarłych. Płonące świece i znicze na grobach mają bogatą symbolikę już od wielu wieków. W okresie starożytności świece stanowiły wyobrażenie zmarłych dusz. Obecnie nagrobne lampki także mają na celu symbolizować wiarę w nieprzemijającą światłość, która gości w niebie.