Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/580.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jak udekorować grób na Wielkanoc? 2018

Wielkanocne dekoracje grobów

Wielkanoc to dla chrześcijan niezwykle ważne święto. To przede wszystkim czas zgłębiania tajemnicy zmartwychwstania oraz wdzięczności za dar odkupienia. W tym okresie warto zadbać nie tylko o radosny wystrój naszego domu czy mieszkania. Koniecznie pamiętajmy także o przystrojeniu grobów naszych bliskich, zwłaszcza, że do tego celu możemy wykorzystać przepiękne kompozycje z żywych roślin.

Stroiki wielkanocne dostępne są w kwiaciarniach już na wiele tygodni przed rozpoczęciem świąt. Wśród nich możemy zetknąć się nie tylko z wiązankami z żywych roślin, ale również z różnego rodzaju ozdobami z elementami skorupek jaj. Takie dekoracje są ciekawe i oryginalne, a co więcej, pięknie podkreślają świąteczny klimat.

Wiosną do tworzenia wielkanocnych stroików na groby wykorzystywane są rozmaite kwiaty. Na nagrobkach ładnie będą prezentować się słoneczne żonkile, pastelowe hiacynty oraz tulipany w różnych kolorach. Takie kompozycje z kwiatów można tworzyć zupełnie samodzielnie. Dodatkowo można je wzbogacać wielkanocnymi symbolami, które będą przywoływać na myśl nowe życie.

Kolory wielkanocnych dekoracji grobów najczęściej nawiązują do radości oraz czystości. Bukiety mogą przybierać więc białe oraz zielone barwy. Biel jest symbolem światła, natomiast kolor zielony oznacza nadzieję oraz odradzające się życie. Taką kolorystykę śmiało możemy więc wprowadzać do świątecznych bukietów.

W okresie świąt wielkanocnych grób bliskiej osoby może zostać udekorowany na wiele sposobów. Można sięgnąć po żywe kwiaty, które włożymy do ceramicznego wazonu bądź stworzyć ozdobę z dodatkiem kolorowych pisanek, kurczaczków czy baranków. Jeśli za oknem panują niezbyt sprzyjające warunki atmosferyczne, wówczas warto pomyśleć o zastąpieniu żywych roślin kwiatami sztucznymi, które będą odporne na przymrozki.

Jeśli chcemy samodzielnie udekorować grób na Wielkanoc, możemy też sięgnąć po zimozielony bukszpan, który zaznaczy świąteczny klimat. Doskonale sprawdzą się także ozdoby z dodatkiem wierzbowych gałązek czy bazi. Takie elementy bez obaw można łączyć zarówno z żywymi, jak i ze sztucznymi kwiatami.

Jako dodatki do wielkanocnych dekoracji grobów można wykorzystywać skorupki od jajek, kolorowe patyczki, białe pióra czy wiele innych przedmiotów, które są powszechnie kojarzone ze świętami Wielkanocnymi. Wiosną kwitnie też sporo różnego rodzaju roślin cebulowych, które także idealnie nadają się do tworzenia wielkanocnych dekoracji na groby.