Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/580.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Bożonarodzeniowe stroiki na groby 2018

Stroiki z bombkami i łańcuchami na Boże Narodzenie

Gdy nadchodzi Boże Narodzenie warto zastanowić się nie tylko nad świąteczną dekoracją domu, ale także nad przystrojeniem grobu bliskiej osoby. Zimową porą na cmentarzach najczęściej pojawiają się kompozycje ze sztucznych kwiatów oraz bożonarodzeniowe stroiki z łańcuchami i bombkami. Są one nie tylko trwalsze od żywych kwiatów, ale także znacznie bardziej odporne na zimowe warunki atmosferyczne.

W okresie świąt bożonarodzeniowych bardzo popularne są także wieńce. Jak się okazuje, rośliny w formie różnego rodzaju wiązanek oraz wieńców są układane przez ludzkość od wieków. Wieńce niegdyś traktowano wręcz jako magiczne symbole, ponieważ oznaczały nie tylko nieskończoność, ale również krąg życia.

Bożonarodzeniowe dekoracje w formie wieńca są nie tylko oryginalne, ale również dość proste w wykonaniu. Wykorzystując okrągłą formę wieńca, przywołujemy na myśl jego bardzo szeroką symbolikę. Co więcej, odpowiednie zaakcentowanie wieńca pomoże nam uzyskać stosowny klimat. By więc zaznaczyć atmosferę świąt Bożego Narodzenia, wieniec można udekorować bombkami lub gwiazdkami.

Chociaż stroiki z bombkami i łańcuchami na Boże Narodzenie pojawiają się w kwiaciarniach już na kilka miesięcy przed świętami, to większość tego rodzaju ozdób można wykonać zupełnie samodzielnie. Akcesoria niezbędne do stworzenia takiej dekoracji można znaleźć w hurtowni bądź w sklepie florystycznym.

Prostym stroikiem do wykonania jest chociażby wiązanka z chryzantem i gałązek iglaków. Do wykonania takiej kompozycji potrzebne są gałązki drzewa iglastego (mogą być na przykład gałązki świerkowe) oraz sztuczne chryzantemy. Gałązki świerku układamy na przemian, a następnie łączymy je ze sobą drutem. Następnie do wieńca przymocowujemy sztuczne kwiaty. By stroik nabrał świątecznych akcentów, można go dodatkowo udekorować bombkami i łańcuchami.

Gałązki iglaków dość dobrze sprawdzają się do tworzenia dekoracyjnych kompozycji na groby na Boże Narodzenie. Można je łączyć nie tylko z wyżej wspomnianymi bombkami czy łańcuchami. Ciekawy efekt otrzymamy także zestawiając zielone iglaste gałęzie na przykład z różnego rodzaju taśmami florystycznymi.

Tworząc bożonarodzeniowe stroiki na groby bliskich osób warto wybierać przede wszystkim sztuczne kwiaty oraz te elementy dekoracyjne, które będą odporne na śnieg oraz mróz. Trzeba też pamiętać o tym, by taka dekoracja została odpowiednio ustawiona i była w miarę możliwości stabilna. Stroik musi być ciężki, gdyż w przeciwnym razie może zostać przewrócony przez wiatr.